Podłogi 3D, czyli podłogi graficzne, to coraz chętniej stosowane rozwiązanie w budynkach mieszkalnych oraz budynkach komercyjnych. Przykuwają one uwagę wyjątkowym wzornictwem oraz w niepowtarzalny sposób zdobią przestrzeń, dodając jej charakteru. Wyjaśniamy, w jaki sposób uzyskać efekt podłogi 3D w przypadku posadzek powstających z żywicy.

Rodzaje podłóg 3D

Wyróżniamy kilka rodzajów podłóg 3D. Obecnie dostępne są m.in. wykładziny, panele i dywany, a także płytki z efektem 3D, jednak nie gwarantują one tak dużych korzyści, jak nowoczesne, graficzne podłogi 3D, które powstają z żywicy. To rozwiązanie jest zdecydowanie najlepszym sposobem na zyskanie trwałej, wyjątkowo efektownej i zaskakującej posadzki w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości żywicy oraz odpowiednio dopasowanej grafice drukowanej można w dowolny sposób kreować przestrzeń, zyskując niebanalną i dostosowaną do indywidualnych potrzeb dekorację wnętrza. W tym przypadku brak jest ograniczeń, które utrudniają wybór zgodnej z naszymi oczekiwaniami podłogi 3D z innych materiałów – to my wybieramy grafikę, która później zostanie odwzorowana na posadzce w salonie, kuchni, łazience, pokoju dziecka oraz innych pomieszczeniach w przestrzeni mieszkalnej i nie tylko.

Jak powstają podłogi 3D z żywicy?

Pokrycie podłogi warstwą żywicy gwarantuje liczne korzyści. Jedną z nich jest możliwość zyskania estetycznej, trwałej i bezpiecznej dla użytkowników przestrzeni posadzki. Możemy dodatkowo podnieść walory dekoracyjne posadzki żywicznej, decydując się na posadzkę z efektem 3D. W jaki sposób jest on uzyskiwany? To Państwo decydują, jaką grafikę chcą przekształcić w powierzchnię użytkową, a my zajmujemy się resztą, projektując podłogę i wykonując ją w wybranym pomieszczeniu. Podłogi 3D, wykonujemy poprzez osadzenie w żywicy wybranej grafiki drukowanej, a następnie zabezpieczamy całość właściwie dobranym lakierem. Rozwiązanie to pozwala nie tylko nadać pomieszczeniu wyjątkowy charakter, ale także doskonale sprawdza się w celu optycznego powiększenia lub zmniejszenia przestrzeni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także modułowe podłogi 3D, które dostępne są w elementach o kształcie rombu lub sześciokąta. Bogaty wybór tekstur oraz wzorów pozwolą Państwu wybrać idealną posadzkę do np. przedpokoju.