Posadzki żywiczne to jedna z wielu alternatyw dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Rozwiązanie to, choć kojarzone najczęściej z obiektami użyteczności publicznej i budynkami służącymi w celach produkcyjnych, sprawdza się także w przestrzeni mieszkalnej. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na posadzkę żywiczną w domu lub w mieszkaniu. 

Jakie zalety ma wylewka żywiczna?

Bezspoinowe, jednolite i wyjątkowo trwałe wylewki żywiczne możemy coraz częściej spotkać w domach i w mieszkaniach. Ma to związek z ich niewątpliwymi zaletami, które uwzględniają m.in. wysoką funkcjonalność, estetyczny wygląd i bezpieczeństwo użytkowania. Wylewka żywiczna to jedna z alternatyw dla m.in. posadzek z naturalnego drewna, paneli podłogowych, wykładzin oraz płytek ceramicznych. Zastosowanie żywicy poliuretanowej jako posadzki doskonale sprawdza się w wielu pomieszczeniach, gwarantując długotrwałe użytkowanie oraz bezproblemową pielęgnację. To tylko nieliczne z zalet posadzek żywicznych, bo cechują się one także wyjątkową odpornością mechaniczną i chemiczną, antyelektrostatycznością oraz są bezpieczne dla zdrowia domowników, redukując m.in. ryzyko wystąpienia alergii.

Gdzie warto zastosować wylewkę żywiczną?

Wylewki żywiczne to nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że żywica nie może zostać zastosowana na podłodze w domach lub w mieszkaniach, które urządzone są w stylu klasycznym. Wylewki żywiczne możemy dostosować do indywidualnych potrzeb pod względem m.in. kolorystyki i połysku, więc są one rozwiązaniem dość uniwersalnym i możliwym do wykorzystania w wielu różnych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzają się w salonie, przedpokoju, kuchni, sypialni, pokoju dziecka, a nawet w łazience. Wyjątkowe właściwości i wysokie walory estetyczne posadzek żywicznych to jeden z ciekawszych sposobów na zyskanie eleganckiej, funkcjonalnej i bezpiecznej bazy, która pozwoli stworzyć niebanalną oraz zgodną z naszym indywidualnym stylem aranżację wnętrza.