Obecnie mamy do wyboru coraz więcej rozwiązań dotyczących wykończenia wnętrz. Dobór odpowiednich materiałów zależy przede wszystkim od tego, w jakim stylu ma zostać urządzony salon czy sypialnia. Jakiś czas temu w Polsce pojawiła się moda na tak zwane lofty. Aranżacji wnętrz w tym stylu sprzyja zastosowanie surowych materiałów, na przykład drzewa, stali czy betonu. Właśnie dlatego na popularności coraz bardziej zyskują betonowe ściany. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej i z jakimi elementami warto je zestawiać?

W jakich wnętrzach sprawdzi się beton na ścianie?

Zastosowanie betonu architektonicznego na ścianach pozwala na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego, minimalistycznego stylu. Stosowany jest przede wszystkim we wnętrzach loftowych, które inspirowane są stylem przemysłowym. Jednak wnętrza, w których znajdują się betonowe ściany, można również zaaranżować tak, by były przytulne. Można go połączyć na przykład z drewnem, laminatami czy szkłem. Dzięki temu doskonale sprawdzi się również we wnętrzach wykończonych w stylu skandynawskim czy industrialnym.

Wzory i kolory

Odcienie szarości gwarantują ciekawy efekt wizualny, jednak niektórzy chcą dodatkowo urozmaicić wnętrze. Na etapie tworzenia masy betonowej można dodać do niej barwniki, które pozwolą na otrzymanie ciekawych efektów. Betonowe ściany znajdują zastosowanie nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni, a nawet w łazience. Chcąc uzyskać minimalistyczny efekt, można zdecydować się na gładką ścianę. Jednak możliwości jest znacznie więcej. Kolejnym rozwiązaniem jest uzyskanie efektu fugi poprzez położenie płyty. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również ułożenie wzorów z betonowych elementów.

Zastosowanie betonu na ścianie ma wiele zalet. Taki materiał jest przede wszystkim wytrzymały, więc zagwarantuje trwały efekt podobnie jak posadzki żywiczne na podłodze. Pokrycie nie zarysuje się, a także nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury albo wilgoci. Beton na ścianie jest ceniony również za to, że zapewnia dobrą izolację akustyczną. Dodatkowo jest łatwy w pielęgnacji. Właśnie dlatego jest bardzo chętnie stosowany podczas wykańczania kuchni czy łazienek. Najważniejsze często są jednak efekty wizualne, które pozwalają nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.