Od jakiegoś czasu rośnie zainteresowanie posadzkami żywicznymi. Niegdyś kojarzone przede wszystkim z obiektami przemysłowymi i obiektami użyteczności publicznej, podbiły serca projektantów i szturmem wkroczyły do nowoczesnych domów oraz mieszkań. Wyjaśniamy, gdzie warto wykonać posadzkę żywiczną oraz na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Jakie zalety mają posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne to przede wszystkim wyjątkowo trwałe i odporne na działanie różnych czynników niszczących rozwiązanie. Z tego względu od lat stosowane są w dość problematycznej przestrzeni publicznej np. w obiektach handlowych oraz w zakładach przemysłowych, garażach, warsztatach naprawczych i magazynach. Posadzki z żywicy są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie substancji chemicznych, zaplamienie, a także dobrze znoszą duże obciążenia. Odpowiednio dobrane i wykonane, są też odporne na intensywne użytkowanie i można je łatwo utrzymać w idealnej czystości. Właściwości posadzek żywicznych można zmieniać względem własnych potrzeb, dzięki czemu mogą one cechować się jeszcze większą funkcjonalnością. Do zastosowania wewnątrz budynków nadają się m.in. żywice epoksydowe. Na zewnątrz np. na balkonach i tarasach konieczne jest zastosowanie odpornej na promieniowanie UV oraz wahania temperatury żywicy poliuretanowej.

Gdzie sprawdzają się posadzki żywiczne?

Jak już zostało wspomniane, podsadzki żywiczne doskonale sprawdzają się jako typowe posadzki przemysłowe, gwarantując szereg korzyści. Stosowane są także w przestrzeni mieszkalnej. Świetnie komponują się z nowoczesnymi i industrialnymi aranżacjami wnętrz. Podsadzki żywiczne dostępne są w wielu różnych rodzajach, dlatego możliwości ich zastosowania stale się zwiększają. Są bardzo dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na estetycznym trwałym i funkcjonalnym wykończeniu podłogi. Jednobarwne posadzki żywiczne to świetny wybór do niewielkiej przestrzeni mieszkalnej. Decydując się na bardzo popularną białą żywicę poliuretanową, możemy dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń. Dla wymagających doskonałą propozycją może być posadzka żywiczna 3D, dzięki której wnętrze zachwyci unikalnym wystrojem.