Wybierając materiały wykończeniowe, zwracamy uwagę zarówno na ich wygląd, jak i funkcjonalność. Beton dekoracyjny to jeden z niewielu materiałów, które gwarantują wyjątkowo dużo korzyści. Jest nie tylko rozwiązaniem ciekawym pod względem estetyki, ale także cechuje się trwałością i odpornością na działanie różnych czynników. Wyjaśniamy, co sprawiło, że beton dekoracyjny stał się ostatnim krzykiem mody. 

Beton dekoracyjny we wnętrzach – co warto o nim wiedzieć?

Choć beton kojarzy się nam z surowym i zimnym materiałem, to od lat jest z powodzeniem stosowany jako jeden z elementów aranżacji wnętrz. Wykonywane z niego podłogi i ściany oraz dekoracje odznaczają się wyjątkowymi walorami estetycznymi, a także funkcjonalnością. Szukając sposobu na wprowadzenie do otaczającej nas przestrzeni naturalnych i niepowtarzalnych pod względem wyglądu materiałów, warto zdecydować się właśnie na beton. Doskonale komponuje się on z nowoczesnym i industrialnym stylem aranżacji oraz pozwala urozmaicić wnętrza w stylu skandynawskim. Do dyspozycji mamy beton dekoracyjny w postaci płyt oraz gotowych mieszanek mikrocementu i tynków dekoracyjnych do zastosowania na ścianach, sufitach i podłogach. Betonem można wykończyć także schody i parapety oraz wykorzystać go w celu wykonania unikalnych dekoracji i przedmiotów codziennego użytku.

Co sprawiło, że beton dekoracyjny stał się modny?

Beton dekoracyjny jest materiałem, który wpływa nie tylko na estetykę, ale także funkcjonalność przestrzeni. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, działanie promieniowania UV oraz wilgoć gwarantuje drugie i bezproblemowe użytkowanie. Powierzchnie betonowe są łatwe do utrzymania w czystości oraz cechują się unikalnym wzornictwem, co jest jedną z największych zalet tego materiału, które wpływają na jego popularność. Wykończone za pomocą betonu dekoracyjnego wnętrza zyskują wyjątkowy charakter, co także nie pozostaje bez znaczenia. W zależności od wybranego rodzaju betonu możemy uatrakcyjnić wygląd różnych pomieszczeń, tworząc spójne i wzajemnie uzupełniające się aranżacje. Rozwiązanie to jest wyjątkowo uniwersalne i doskonale sprawdza się nie tylko w salonie lub w sypialni, ale także w łazience i w kuchni. Moda na aranżacje wnętrz z zastosowaniem betonu dekoracyjnego pozostanie z nami na dłużej, bo materiał ten zyskuje coraz większe grono zwolenników. Doceniając zalety tego materiału, zyskujemy coś więcej niż piękne, funkcjonalne i eleganckie wnętrze. Beton dekoracyjny pozwala także cieszyć się przyjemnością przebywania w przyjaznym i klimatycznym otoczeniu, które przez wiele lat nie będzie wymagało kosztownych remontów.